Filia w Kobiernicach

43-356 Kobiernice,
ul. Wolności 50
Tel. 33/8 108 489
e-mail: bibliotekakobiernice@wp.pl
Bibliotekarz: Agnieszka Natkaniec
Rok założenia biblioteki: 1955
Dostępne zbiory: beletrystyka, literatura dla dzieci i młodzieży, księgozbiór podręczny popularnonaukowy.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek      11.00-17.00
Wtorek                 9.00-15.00
Środa                   11.00-17.00
Czwartek            11.00-14.00
Piątek                  11.00-17.00

Bezpłatny Internet dostępny w godzinach pracy biblioteki.

________________________________________________

      

______________________________________
27.11.2018

Dzień Pluszowego Misia w bibliotece.  Bawiliśmy się wyśmienicie!

____________________________________
17.11.2018

O co chodzi z tą niepodległością? Lekcja historii na wesoło z udziałem dzieci ze świetlicy integracyjnej.

_____________________________________
28.06.2018

Spotkanie z Babą  Agą (Agnieszka Mielec) w bibliotece czyli  Pipi Pończoszanka inicjatorką dobrej zabawy. Z gałganków robienie własnej laleczki „Pipi”.

_____________________________________
06.04.2018

„Pszczółki” z Publicznego Przedszkola w Kobiernicach odwiedziły bibliotekę z okazji Dnia Książki dla Dzieci, który obchodziliśmy 2 kwietnia. Wczytując się w Wielką Księgę dzieci przypomniały sobie, że książka może być naszym najlepszym przyjacielem…że można ją zabrać nawet na wakacje… że nas nie tylko bawi, ale także uczy. Dzieci zapoznały się z elementarnymi zasadami obchodzenia się z książką, dowiedziały się jak zachowywać się w bibliotece i jak wypożyczać książki. Długo oglądały pięknie wydane bajki, szukały swoich ulubionych bohaterów, a na koniec złożyły uroczyste ślubowanie, które przypieczętowały swoim podpisem lub odciskiem dłoni 🙂 Bardzo dziękuję Paniom i dzieciom za odwiedziny 🙂 Do zobaczenia!


___________________________________
14.07.2017

STRACHY NA LACHY, A DUCHY POD PODUCHY… czyli straaaaszny wieczór w bibliotece .  W piątek 💡 o dość nietypowej porze, spotkaliśmy się w bibliotece, by sprawdzić co się tutaj dzieje, gdy już wszystkie światła zostaną zgaszone,  a okna i drzwi zamknięte . Całe szczęście, że towarzyszyły nam mamy, bo, gdy przeprawiliśmy się przez ciemny, straszny korytarz, pełen pająków i nietoperzy i dotarliśmy na górę, przywitały nas duchy, czarownice i inne potwory, które przez cały dzień ukrywają się w naszych książkach. Najpierw nieźle nas przestraszyły, ale później przyłączyły się do zabawy i wspólnie tańczyliśmy „taniec czarownic”, lataliśmy na miotle, przechodziliśmy przez „bagno” i zamienialiśmy się w mumie. Duszki pomagały nam tez rozwiązywać przygotowane dla nas zadania, rebusy i zagadki. Na koniec, już trochę zmęczeni, zabraliśmy książkę i ukryliśmy się pod prześcieradłem, by przy świetle latarki poczytać o niestrasznych nam już strachach. 😆

Celebrate PublicService Day!

_____________________________________
27.04.2017

KSIĄŻKA WCZORAJ I DZIŚ! Z okazji Światowego Dnia Książki,  pani  archeolog Agnieszka Mielec opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca. Przedmiotem jej naukowego wywodu była historia pisma i książki. Mogliśmy też spróbować trudnej sztuki pisania gęsim piórem 🙂 Niektórzy odkryli przy tej okazji talent do kaligrafii, a Marek … smykałkę do pisma „rebusowego” 🙂 Z uśmiechem na ustach i rękami brudnymi od atramentu  zakończyliśmy spotkanie, oraz ze świadomością, jak cenna była kiedyś i powinna być nadal książka. Bardzo dziękujemy pani Agnieszce i wszystkim uczestnikom!


_______________________________________
14.10.2016

90-te URODZINY KUBUSIA PUCHATKA. Hejże ha! Niech Kubuś żyje! Niechaj tyje, je i pije! Czy przy środzie, czy przy wtorku On w miodowym jest humorku. I niewiele o co dba, gdy na nosie miodek ma! Więc śpiewajcie wszyscy dzisiaj Hymn na cześć Puchatka-Misia, Który swe Conieco zje za godzinę lub za dwie!

_______________________________________
22.09.2016

Klasa V w bibliotece! Dlaczego lubimy bądź nie lubimy czytać? Co teraz czyta młodzież i czy w ogóle warto czytać?


___________________________________________
20.09.2016

Klasa IV w bibliotece! 🙂 „Gdy czytasz wiersz lub bajkę, z książką obchodź się jak z jajkiem. Gdy pożyczysz tom lub dwa, zwróć w terminie je raz dwa. A w czytelni (spytaj Stasia), cisza jest jak makiem zasiał.”

______________________________________________
15.09.2016

Pasowanie klasy IIb na CZYTELNIKÓW GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ  😛  Uczniowie przekonali mnie, że wiedzą, jak zachować się w bibliotece i jak obchodzić się z książką, dlatego z prawdziwą przyjemnością zostali powitani w gronie naszych czytelników.

 

____________________________________________________
01.09.2016

unparalleled-sophistication

________________________________________________
27.11.2016

Dzień Pluszowego Misia!!!

 

_____________________________________________________
30.10.2016

89 Urodziny Kubusia Puchatka! W tym roku zamiast tradycyjnej imprezy zorganizowaliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Każdy młody czytelnik , który w miniony piątek odwiedził naszą bibliotekę otrzymał kartę pracy, związaną tematycznie z Kubusiem Puchatkiem oraz materiały potrzebne do przygotowania laurki dla solenizanta. W dobry nastrój wprowadzały nas piosenki ze Stumilowego Lasu.

_________________________________________________
9.10.2015

Dziś, naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej . Dla niektórych była to pierwsza wizyta w bibliotece publicznej, mam nadzieję, że nie ostatnia.

 


_____________________________________________
29.09.2016Dzień Głośnego Czytania; zajęcia inspirowane książką Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.


______________________________________________
28.05.2016

„Krasnoludki” z Publicznego Przedszkola w Kobiernicach zdradziły,  że bardzo lubią, gdy rodzice lub dziadkowie czytają im książeczki. Mimo, że to jeszcze maluchy doskonale wiedzą, co robić, aby książki nie były „smutne”. Dzieciaki wspaniale poradziły sobie z zagadkami, które dla nich przygotowano, wspólnie wykonano „Taniec Krasnoludka”, a zabawa w bohaterów literackich przyniosła wiele radości nie tylko dzieciom.

_________________________________________________
08.05.2015Co należy zrobić, by zostać czytelnikiem biblioteki? Jak wypożyczyć książkę? – tego dowiedziały się dziś starszaki z Publicznego Przedszkola w Kobiernicach.  O tym, że nie wolno  dotykać  bajek brudnymi rękami, jeść  podczas ich przeglądania, zaginać kartek  „Pszczółki” już wiedziały . Spotkanie było okazją do oglądania książek, które czekają na dzieci w bibliotece, a także do wykazania się znajomością postaci z bajek.  Na koniec, Pani i dzieci złożyły życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, którego obchody wypadły właśnie w tym dniu. Serdecznie dziękujemy!

___________________________________________________
26.02.2014A  oto, miło spędzono czas z grupą integracyjną z przedszkola w Kobiernicach! Wspaniałe panie i cudowne dzieciaczki, które mimo wieku doskonale wiedzą, jak obchodzić się z książką!

_______________________________________________
2-6.02.2014„Czy Wam nie przyszło nigdy do głowy, że śnieg powinien być kolorowy? … śnieg ten lepiłoby się wspaniale a bałwan biały nie byłby , ale …” 🙂 prace dzieci, wykonane podczas ferii w bibliotece (tylko część, bo niektóre trzeba było zabrać do domku).

__________________________________________________
15.10.2014Głosuj na nas Internauto! Prośba! Gminna Biblioteka Publiczna w Porąbce – filia Kobiernice (w której pracuję:) )bierze udział w konkursie! Od 15 października do 5 listopada 2014 r., każdy użytkownik Internetu będzie mógł raz dziennie oddać głos na nasza bibliotekę, poprzez specjalną aplikację dostępną na stronie www.pekaespomaga.pl, podając swój adres e-mail. Dziesięć bibliotek z największą liczbą głosów zostanie wyremontowanych przez operatora logistycznego PEKAES, we współpracy z Kulczyk Foundation i Zaczytani.org. Liczę na Wasze głosy! http://www.pekaespomaga.pl/
______________________________________________
14.10.201414 października Kubuś Puchatek skończył 88 lat! Pamiętano o tym wydarzeniu w  bibliotece w Kobiernicach organizując przyjęcie urodzinowe dla misia z udziałem dzieci ze świetlicy. Goście obejrzeli krótką prezentację multimedialną o Puchatku, wysłuchali fragmentu książki A. A. Milne, a następnie próbowali swoich sił w konkurencjach. Największą radość sprawiło dzieciom przypinanie ogonka Kłapouchemu z zawiązanymi oczami oraz zjadanie miodku bez użycia rąk. Jak na imprezę urodzinową przystało, celebrujący złożyli Kubusiowi życzenia i wspólnie odśpiewali „Sto lat!”.


__________________________________________________
09.06.2014Fragment garnka, czerpak do nabierania wody, grot kuszy, grzechotka dla dziecka, fragmenty zabytkowych kafli oraz wiele innych wspaniałych eksponatów pochodzących z XIII i XIV wieku, można było zobaczyć, a nawet dotknąć podczas spotkania z archeologiem w Filii w Kobiernicach. Pani Archeolog opowiedziała dzieciom o specyfice swojej pracy, a na koniec przeczytała ulubiona bajkę i przedstawiła własną interpretację wiersza J. Tuwima „Lokomotywa”. Dziękujemy Pani Agnieszce Skoczylas – archeolożce za wszystkie przygotowane dla nas atrakcje.

ARCHEOLOG 033

 _______________________________________________
19.05.2014W XIV edycji konkursu Najlepsza biblioteka publiczna powiatu bielskiego pod hasłem  „Biblioteka jako centrum kultury, edukacji i informacji „ Filia w Kobiernicach zajęła III miejsce

05

Dyplom K.

_____________________________________________________
08.05.2014„Tydzień Bibliotek” w filii w Kobiernicach odbył się w tamtejszym przedszkolu. O tym, co to jest biblioteka i jak obchodzić się z książką warto wiedzieć już od najmłodszych lat.  Wesoły taniec Krasnoludka oraz inne zabawy związane z bajkami pokazały dzieciom, ile radości może przynieść czytanie.

 

K-3-1024x768

_____________________________________________
01.12.2014

Konkurs „Super Czytelnik Roku 2014 Poszukiwany!!!”

 

_____________________________________

Galeria 2019

Temat Galerii
[miejsce na id galerii]

_____________________________________

Galeria 2018

Dzień Książki dla Dzieci – kwiecień

______________________________________________
Galeria 2017

Strachy na lachy, a duchy pod poduchy … – lipiec


_______________________________________________

Książka wczoraj i dziś! – kwiecień


_______________________________________________
Galeria 2016

„Urodziny Kubusia Puchatka” – październik


_______________________________________________

Klasa V w bibliotece – wrzesień


_______________________________________________
Galeria 2015

„Tydzień Głośnego Czytania” – wrzesień


_______________________________________________

„Tydzień bibliotek” – maj


_______________________________________________
Galeria 2014

„Urodziny Kubusia Puchatka” z dziećmi ze świetlicy – wrzesień

_______________________________________________

„Tydzień Czytania Dzieciom” – spotkanie z archeologiem – czerwiec


_______________________________________________

„Tydzień Bibliotek” – maj


___________________________________________

„Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” – z udziałem dzieci ze świetlicy integracyjnej – kwiecień


_______________________________________________
Galeria 2013

„Dzień Pluszowego Misia” – listopad


_______________________________________________

„Urodziny Kubusia Puchatka” – październik


_______________________________________________

Dzieciaki w Bibliotece


________________________________________________

Konkurs plastyczny w Roku Juliana Tuwima – październik

________________________________________________

Lekcja biblioteczna klasy IV Szkoły Podstawowej w Kobiernicach – październik

________________________________________________

 „Cała Polska czyta dzieciom” – bibliotekarz w przedszkolumaj


____________________________________________________________________________
Galeria 2012

„Światowy Dzień Pluszowego Misia” – listopad


____________________________________________________________________________

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” – wrzesień


____________________________________________________________________________
Galeria 2011

„Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom” – czerwiec


____________________________________________________________________________

Przedszkolaki w bibliotece –  maj


________________________________________________

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską – maj

__________________________________________________________

Marta Fox z młodzieżą z Kobiernic  – maj


__________________________________________________________

Konkurs wielkanocny


________________________________________________

Spotkanie przedszkolaków z Renatą Piątkowską – luty


____________________________________________________________________________

Ferie w bibliotece


____________________________________________________________________________
Galeria 2010

Przedświąteczne spotkanie w bibliotece – grudzień


_________________________________________________________

Andrzejki


____________________________________________________________________________

„Cała Polska Czyta Dzieciom” – maj


________________________________________________

Przedszkolaki w bibliotece  


________________________________________________

„Światowy Dzień Pluszowego Misia”  


________________________________________________

„Urodziny Kubusia Puchatka” – październik


________________________________________________