Wciąga jak mało co…

Prace dzieci (więcej w galerii)

Wiek: 12+
Czas trwania:
90 min.
Materiały: ksero wybranych kart z „ Książki do zrobienia”, farby akwarelowe, pędzle, pisaki, ołówki, nożyczki, papier kolorowy.

– Wprowadzenie do zajęć To kolejne spotkanie z tą niecodzienna książką – „Książka do zrobienia” autorstwa Oli Cieślak. Jak poprzednio będziemy mierzyć się z zadaniami, które przybliżą Was do procesu tworzenia książki. Jak podczas pierwszych zajęć wykonacie kilka ćwiczeń dzięki którym choć w małym stopniu poczujecie się pisarzami, ilustratorami i typografami w jednej osobie.

– Warsztaty Pierwszym zadaniem, będzie zaprojektowanie własnej wizytówki “na poczekaniu. O nią poprosił nas sam wielki Enstein, z którym wcześniej toczyliśmy na plaży długa rozmowę… Spróbujmy sobie to wyobrazić i do dzieła. Kolejne zadanie to stworzenie w lustrze własnego autoportretu. Technika, którą go wykonamy ma odzwierciedlać nasz temperament. Może to być pedantyczna wycinanka lub nerwowa wydzieranka. Na innej karcie ksero widać 5 liter, jedna na drugiej, każda wykonana jest inną czcionką. Naszym zadaniem będzie dokończyć tę wieżę. Pozostając w temacie literm, na nowej karcie, łamiąc wszystkie zasady dobrego gustu ozdabiamy dowolną literę z manierystyczną przesadą.
Prace dzieci Wystawa w holu biblioteki.